Şartlar ve Koşullar

2008 yılından beri çiççek & çikolata & tasarım olarak siz çiçekseverlerleyiz...

ÇİÇEKLER / ÜRÜNLER BENZER OLABİLİR
Web sitemizde ki resimler sistem görüntüleri, sadece referans için olmakla birlite teslim edilen çiçekler farklı görünebilir. Mümkün olduğunca sitedeki çiçek görüntülerine sadık kalmak için her türlü çaba gösterilirken, bazen renk tonları web sitesi görüntüsünden farklı olabilir. Tam bir renk yoksa, günün kullanılabilirliğine bağlı olarak, alternatif bir renkle değiştirme hakkını saklı tutuyoruz ve belirli bir çiçek yoksa, orijinal isteği mümkün olduğunca yakından eşleştirmek için aynı değerde veya daha büyük bir değere uygun bir alternatif sunulacaktır. Bazı çiçek ve bitki ürünleri daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için tomurcuk teslim edilebilir. Ambalaj, kutu veya vazo vb. günün müsaitliğine bağlı olarak değişebilir.

EKSTRA HEDİYELER
Teddy Bear, Vazo veya Balonlar vb de sipariş edilirse, onlar çiçekler ile teslim edilecektir. O günün durumuna bağlı olarak, öğeye görüntüden renk/ifade değişikliği sağlama hakkımızı saklı tutuyoruz. Sarf malzemeleriyle ilgili olarak, kullanılamayan bir öğe benzer bir alternatifle değiştirilecektir. Çoğu durumda Ekstra Hediyeler / Kek / Çikolata Çiçekler eşlik etmek zorunda. Bu durumda bir mesaj Hiçbir Ürün Seçili tavsiye edecek ve siparişinize Çiçek eklemeniz gerekir.

Teslim
Eğer Bursa dışına bir çiçek sipariş ederseniz, çiçekler genellikle ertesi gün teslim edilebilir. Teslimat çiçekçi durumuna bağlıdır, belirli bir süre garanti edemeyiz. Teslimat gününde yerel bir tatil / Pazar varsa, çiçekçi teslimat günü değiştirme hakkına sahiptir. Bazı teslimat kesme süreleri yoğun dönemlerde önceden haber verilmeden değişebilir. Sevgililer Günü veya Anneler Günü gibi çok özel tarihlerde bazı farklı koşullar geçerli olabilir. Büyük miktarda siparişin olduğu dönemlerde, siparişinizi verirken bu seçeneği seçebiliyor olsak bile, sabah veya öğleden sonra teslimatını garanti edemeyiz. Böyle özel bir süre teslimatı seçtiğiniz gün yapılmazsa, çiçekçi bunu mümkün olan en erken zamanda teslim etme hakkını saklı tutar. Ertesi gün bile olabilir.

TESLİMAT İÇİN ZORUNLU BİlGİLER
Çiçek siparişi için alıcının yerel telefon numarası yanı sıra adres gibi bilgiler tam ve doğru bilgi olması gerekir. Çiçekçi alıcıyı arayıp teslimat adresini istemez. Müşteri tarafından sağlanan bu bilgiler olmadan, www.acelyacicek.net siparişin teslimini garanti edemez ve para iadesi yapılamaz. Çiçekçimiz alıcı adresinin yanlış olduğunu fark ettiğinde, sizinle iletişime geçmeye çalışacaktır. Ancak, bir teslimat sadece 2 günlük bir teslimat ile teyit edilebilir, örneğin sipariş 15 Haziran için ise, en geç 14 Haziran’da tüm bilgilerin düzeltilmiş olması gerekir. Müşteri bilgilerinin doğruluğundan sorumlu olduğundan, sipariş teslim edilemiyorsa www.acelyacicek.net sorumlu olmayacaktır. Bu durumda siparişin iadesi yapılmaz.

TESLİMAT ÜCRETLERİ
Sipariş işlemi sırasında bir teslimat ücreti görüntülenebilir. Teslimat ücretleri alana ve çiçekçimizin orada teslim edilebilmesindeki  müsaitliğine bağlıdır. Belirli alanları reddedebiliriz, bu durumda sipariş iptal edilecektir. Eğer uzak bir alanda bir çiçek teslim gerekiyorsa, www.acelyacicek.net bu teslimat için ekstra bir maliyet talep edebilir. Bu durumda teslimat öncesi sizinle irtibata geçeceğiz.

ALICI YOK / EVDE DEĞİL
Çiçekçimiz teslimat öncesi alıcıyla her zaman telefonla iletişime geçmeye çalışır. Bazı durumlarda, alıcıyla konuşmadan veya telefona yanıt vermezlerse teslimatı yapmaya çalışırlar. Çiçekçimiz bir güvenlik görevlisi veya kapıcıya çiçeği bırakarak teslim yapabiliriz. Bu da teslim olarak kabul edilir. Alıcı herhangi bir nedenle çiçek almayı reddederse, çiçekçi çiçekleri hazırladığı ve teslim etmeye çalıştığı için geri ödeme verilmeyebilir.

Değişiklik
Teslim adresinin ve çiçeklerin teslim edilmesi gereken kişinin değiştirilmesi, ancak teslim tarihinden 2 gün önce yapıldığında garanti edilebilir. Kısa süreli bildirimde değişiklik gönderilirse www.acelyacicek.net siparişi iptal etme hakkını saklı tutar. Aynı durum kart iletisi değişiklikleri için de geçerlidir. Çiçek siparişinizin mesajını değiştirmek istiyorsanız, siparişinizin teslim edilmesi için 1 gün önce yazılı olarak yapmamız gerekir. Aksi takdirde kısa mesajın değişimini doğrulayamayız. Bir otele, hastaneye veya halka açık bir binaya çiçek göndermek istiyorsanız, teslimatı garanti edemeyiz. Böyle bir yere teslimat için tam adres ve telefon numarası daha da önemlidir. Lütfen bu gibi durumlarda teslimat yorum alanında bulunan tüm bilgileri (ayrıntılı adres gibi) sağlayın. Alıcı çiçekleri reddederse, www.acelyacicek.net tarafından geri ödeme için hakkınız yoktur.

AYNI GÜN TESLİMAT
Web sitemize sipariş verirseniz normalde çiçekler ertesi gün teslim edilebilir. Bazı yerler için aynı gün içinde teslimat sunsak bile, bunu garanti edemeyiz.

GEÇ TESLIMATLAR
Çiçekçimizin kontrolü dışındaki geç teslimatlar için müşteriye para iadesi olmayabilir. Örneğin, alıcı evde değilse veya verilen adreste şu anda kullanılamıyorsa. Ancak, biz www.acelyacicek.net olarak her zaman telefonla önce alıcı iletişim kurmak ve bir teslimat düzenlemek için çalışırız.

MÜCBİR SEBEP
Kontrolumüz dışındaki herhangi öngörülemeyen olaylar nedeniyle www.acelyacicek.net, teslimatı istenilen tarihte garanti edemez. Bu, Covid-19 nedeniyle tüm mevcut kısıtlamaları içerir. Bu durumda çiçekçi bile 1 gün sonra çiçek teslim etme hakkına sahiptir.

İPTAL POLİTİKASI
Çiçek siparişinizi iptal etmeniz gerekiyorsa, lütfen özel sipariş numaranızın bu iptal talebinin teslimat tarihinden 48 saat önce yazılı olarak veya telefonla iletişim kurarak yapılması gerektiğini unutmayın. İptal istemi bu son tarihten sonra bize gönderilirse, iptal ve geri ödeme garanti edilemez. Lütfen isteğinizi info@acelyacicek.net adresine gönderin veya 0224 441 94 21
numaralı telefondan talebinizi bize bildirin.

ŞİKAYETLER
Verilen hizmetten ve alıcının aldığı çiçeklerden memnun olmadığınızda, lütfen bize yazılı bir şikayet ve buketin bir resmini gönderin. Şikayeti teslim tarihinden itibaren 2 gün içinde almalıyız. Aksi takdirde şikayetinizi dikkate alamayabiliriz.